Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.

+ -

Aktualności

Szpital testuje system oczyszczaczy powietrza

Szpital testuje system oczyszczaczy powietrza

Szpital w Łęcznej, jako pierwsza placówka medyczna w kraju rozpoczął testowanie innowacyjnych sterylizatorów powietrza VireWall, które służą do eliminacji wirusów, bakterii oraz innych zanieczyszczeń. W trakcie badań laboratoryjnych urządzenia te uzyskały bardzo wysoką ocenę skuteczności na poziomie 99,9 proc.

– Trudne czasy wymagają szczególnych działań. Szukamy skutecznych rozwiązań, by zapewnić bezpieczeństwo pacjentom, ale także personelowi, który musi być zdrowy, by pomagać chorym – mówi Krzysztof Bojarski, dyrektor SPZOZ w Łęcznej. – Dlatego nawiązaliśmy współpracę z firmą IOS Polska, która wprowadza na rynek innowacyjne rozwiązania.
Flagowym produktem IOS Polska jest oczyszczacz powietrza VivreWall, który złożony jest z ośmiowarstwowej kanapki filtracyjnej. Ważną w niej rolę odgrywa filtr Hepa14 oczyszczający powietrze z najdrobniejszych cząstek – pleśni, grzybów, roztoczy, wirusów, w tym SARS COV-2 . Natomiast na kolejnym etapie - w strefie promieniowania UV-C następuje dezynfekcja i zniszczenie patogenów. Urządzenie to zasysa powietrze od góry, a czyste wypuszcza dołem. W ciągu godziny jest w stanie oczyścić nawet 2200-metrowe pomieszczenie.
– Są to urządzenia już przetestowane. Mają bardzo dobre, wiarygodne wyniki badań, które potwierdzają ich skuteczność – dodaje dyr. Krzysztof Bojarski. - Oczyszczacze wykorzystujemy w tych obszarach szpitala, w których przez długi czas przebywa duża liczba pacjentów i personelu. Urządzenia te działają obecnie w przychodni specjalistycznej, obok rejestracji oraz w rejestracji laboratorium, w nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej, a także w dziale rehabilitacji.
Skuteczność systemów VireWall potwierdziły badania przeprowadzone na Uniwersytecie Warszawskim na Wydziale Biologii, w Instytut Fraunhofera, Instytut Higieny biotec GmbH, w Klinice Uniwersyteckiej w Tübingen. Systemy VireWall, w zależności od urządzenia potrafią eliminować wirusy nawet w 99,995 proc., ale firma IOS Polska podkreśla, że swoim w planie rozwoju nie zamierza koncentrować się tylko na wirusach.- Choroby takie jak grypa, SARS COV-2 z nami zostaną, a my chcemy zwrócić uwagę także na takie problemy jak alergia czy smog, którym oddychamy. Na początku listopada przekroczyliśmy o 1000 proc. normę smogu, z którego powodu umiera rocznie ponad 76 tysięcy osób. Naszą misją jest stworzenie stref bezpiecznego powietrza w całej Europie, zaczynając od Polski – podkreśla Artur Wasilewski, CEO IOS Intelligente Oberflächen Systeme GmbH oraz IOS Polska Sp. z o.o.
Prezentacja urządzenia VireWall odbyła się podczas konferencji prasowej w SPZOZ w Łęcznej z udziałem przedstawicieli IOS Polska: Artura Wasilewskiego - CEO IOS Intelligente Oberflächen Systeme GmbH oraz IOS Polska Sp. z o.o. oraz Rafała Torczyńskigo - Chief Executive Officer IOS Polska Sp. zo.o.

Film z badań można obejrzeć na: https://vimeo.com/642631073

powrót
POPRZEDNIA AKTUALNOŚĆ NASTĘPNA AKTUALNOŚĆ