Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.

+ -

Aktualności

Nowy Jaszczów już się buduje

Nowy Jaszczów już się buduje

W Jaszczowie w październiku rozpoczęła się budowa obiektu, w którym powstanie centrum medycznego dla seniorów. Osoby starsze będą miały w nim dostęp do kompleksowej i nowoczesnej opieki medycznej. Wykonawca zadeklarował zakończenie inwestycji w listopadzie przyszłego roku. Jej koszt to 6,8 mln złotych. SPZOZ w Łęcznej realizuje ją z własnych środków.

Obiekt powstaje w miejscu dawnego szpitala, w którym leczono pacjentów niemal przez sto lat. Budynek dawnej karczmy został adaptowany na szpital w okresie międzywojennym, później był wielokrotnie remontowany i przebudowywany. Służył pacjentom do 2009 roku, do czasu powstania szpitala w Łęcznej. Teraz w Jaszczowie powstanie obiekt nawiązujący wizualnie pewnymi elementami do architektury poprzednika, ale będzie to funkcjonalny i nowoczesny budynek zaprojektowany tak, by spełniał potrzeby osób starszych.
Na dwóch kondygnacjach o pow. użytkowej ok. 1500 mkw. zaplanowane zostały oddziały specjalne dla seniorów. Uruchomiony będzie zakład opiekuńczo – leczniczy, ośrodek pobytu dziennego i teleopieki. Te ostatnie dwie formy usług powstają z myślą o osobach starszych, samotnych, które są samodzielne, ale będą miały możliwość przebywania w ośrodku w ciągu dnia i korzystania opieki lekarzy, rehabilitacji czy terapii zajęciowej.
- Przypomnę też, że niedługo zakończymy budowę skrzydła w kompleksie szpitalnym, w którym także powstanie zakład opiekuńczo-leczniczy, oddział geriatrii, oddział medycyny paliatywnej i rehabilitacja, zaoferujemy także szeroki pakiet ambulatoryjnych usług medycznych dla seniorów. Razem te dwie inwestycje stworzą pionierski projekt kompleksowej i specjalistycznej opieki medycznej dedykowanej dla osób starszych - mówi Krzysztof Bojarski, dyr. SPZOZ w Łęcznej.

Nowy Jaszczów już się buduje
powrót
POPRZEDNIA AKTUALNOŚĆ NASTĘPNA AKTUALNOŚĆ