Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.

+ -

Aktualności

Kolonoskopia? Ale czad – stwierdził po badaniu aktor Michał Żurawski

Kolonoskopia? Ale czad – stwierdził po badaniu aktor Michał Żurawski

Tak dwoma słowami skomentował badanie jelita grubego Michał Żurawski, aktor znany m.in. z roli komisarza Kruka czy Jakuba Szapiro w Królu. Powiedział to wychodząc jeszcze niepewnym krokiem, oszołomiony po znieczuleniu z sali zabiegowej. I nie była to kolejna jego rola serialowa z medycznym wątkiem.

- Kiedyś grałem nieprzytomnego pacjenta w serialu „Na dobre i na złe”. Codziennie przyjeżdżałem na plan filmowy, kładłem się na szpitalne łóżko i tak leżałem z naklejonymi sztucznymi wenflonami. To nie było komfortowe, bo ja mam jakąś fobię na punkcie igieł…Dlatego ponad miesiąc zwlekałem, zanim się zdecydowałem na badanie w Łęcznej.
Michał Żurawski to kolejny aktor, który przyjechał specjalnie z Warszawy, by skorzystać z programu wczesnego wykrywania raka jelita grubego. Towarzyszył mu Piotr Miazga, który kilka miesięcy temu w przyjechał na badania z Olgą Borys, Wojtkiem Majchrzakiem, a potem zachęcił swoimi opowieściami o Łęcznej Leszka Lichotę i jego partnerkę Ilonę Wrońską. No a teraz Michała…
- Przyznam się, że miałem dużo obaw, bo dla mnie sama myśl o wbijanym wenflonie to tragedia. Spodziewałem się czegoś bardzo nieprzyjemnego, a tu taki czad…Tylko na początku musiałem wytrzymać kilka sekund przed uśpieniem, a potem nic nie czułem, nic nie słyszałem, nic nie widziałem. No i jestem zbadany – stwierdził Michał Żurawski pełny euforii. – Poza tym pierwszy raz byłem w szpitalu, gdzie nie czułem strachu związanego ze specyficznym zapachem i grozą tego miejsca.
Michał zapowiedział, że będzie nawiał kolegów. - No bo jeśli ktoś taki jak ja - przeciwnik igieł, szpitali i badań teraz będzie mówił, że kolonoskopia jest ok, to zapowiada się niezła reklama - żartuje.
Aktor mieszkający od czasu studiów w Warszawie, ale pochodzący ze Śląska nie był wcześniej w Łęcznej. – Oczywiście słyszałem o tym miejscu, no bo jest przecież Górnik Łęczna. Ale jestem pierwszy raz i odkryłem, że macie tu centrum oparzeniowe, a sądziłem, że taki szpital jest tylko na Śląsku.
Michał wprawdzie nie trafił wcześniej do Łęcznej , ale na Lubelszczyznę przyjeżdżał nie raz. Bywał zawodowo i prywatnie. – Spędzałem w czasie wakacji urlop z rodziną w okolicy Gródka, niedaleko granicy, a kiedyś kręciliśmy zdjęcia do filmu Volta w reżyserii Machulskiego w okolicy Nałęczowa. Dla mnie Lubelszczyzna jest jak Toskania – stwierdza Żurawski.

Zapisy i szczegółowe informacje na temat „Programu badań przesiewowych raka jelita grubego- w biurze projektu - w szpitalu w Łęcznej, przy ul. Krasnystawskiej 52, na parterze, w pok. nr. 4.
Biuro czynne jest od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-13.00.
Tel. 81 752 63 32, tel. komórkowego 667-508-227.
Mail: projekt@spzoz.powiatleczynski.pl

Kolonoskopia? Ale czad – stwierdził po badaniu aktor Michał Żurawski
powrót
POPRZEDNIA AKTUALNOŚĆ NASTĘPNA AKTUALNOŚĆ