Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.

+ -

Nagrody i Wyróżnienia

Złota Kielnia 2005
Zespół Diagnostyczno - Zabiegowy Szpitala Powiatowego w Łęcznej został budową roku 2005 w województwie lubelskim w kategorii Obiekty użyteczności publicznej. „ Złotą Kielnię” Powiat Łęczyński otrzymał 21 września 2006 roku. Nagroda została przyznana przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa.
W uzasadnieniu decyzji komisja konkursowa napisała, że jest to obiekt najbardziej nowoczesny nie tylko na obszarze powiatu, ale i wschodniej części kraju. Uwzględnia technologie XXI w. Zrealizowany został z uwzględnieniem przepisów i norm unijnych. Pod względem jakościowym, technologicznym jak i bezpieczeństwa realizacyjnego może służyć za wzór dla budowniczych i inwestorów. Główny wykonawca obiektu to Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego „Puławy” – Dombud z Puław.

Złota Kielnia 2008
Szpital Powiatowy w Łęcznej zajął I miejsce w Konkursie Budowa Roku 2008 „Złota Kielnia”
w Województwie Lubelskim. Nagroda została przyznana w kategorii Obiekty Użyteczności Publicznej.
Sąd Konkursowy zwrócił uwagę na funkcjonalność obiektu.
Konkurs organizowany jest przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa Oddział Lublin oraz Lubelską Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa, przy współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich - Oddział w Lublinie. Wręczenie statuetek "Złotej kielni" odbyło się 22 października. Obiekt do konkursu zgłosił Generalny Wykonawca szpitala firma PBP "Puławy" – Dombud sp. z o.o. Powiat Łęczyński reprezentował starosta Adam Niwiński oraz Halina Pachla.

Szpital bez barier 2009
W I edycji konkursu „Polska bez barier”, nagrodę w kategorii służba zdrowia i rehabilitacja otrzymał Szpital Powiatowy im. Siostry Faustyny Kowalskiej w Łęcznej. Konkurs "Polska bez barier 2009" zorganizowany został przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji oraz Kancelarię Sejmu. Zgłoszono 164 obiekty z całej Polski.

W rankingu Rzeczpospolitej 2010
SPZOZ w Łęcznej choć działa od półtora roku znalazł się w rankingu Rzeczpospolitej na 76 miejscu,
a tylko cztery placówki z Lubelszczyzny trafiły na tę listę. Trzecie miejsce zajął Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej, na szóstym – Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Zamościu. Na 89 miejscu znalazł się ZOZ MSWiA z Lublina.

Perły Medycyny 2011
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Łęcznej w V edycji konkursu „Perły Medycyny” otrzymał wyróżnienie w kategorii Szpitale Wielospecjalistyczne – poniżej 400 łóżek.
Organizatorzy przedsięwzięcia to Mazowieckie Zrzeszenie Handlu Przemysłu i Usług, Naczelna Rada Zrzeszeń Handlu i Usług oraz Europa 2000 Consulting Sp. z o.o. Galę zorganizowano 29 października 2011 r. w warszawskim Hotelu Gromada.

Rzetelni w biznesie 2012
Szpital w Łęcznej wziął udział w Programie „Rzetelni w biznesie” i otrzymał Ogólnopolski Certyfikat „Rzetelni w ochronie zdrowia”. Organizatorem konkursu jest Mazowieckie Zrzeszenie Handlu Przemysłu i Usług, a celem promowanie etycznych działań w czterech obszarach życia społecznego i gospodarczego: przedsiębiorczości, samorządu, ochronie zdrowia oraz instytucji.
O przyznawaniu certyfikatów „Rzetelni biznesie” decyduje Rada Programowa. W jej skład wchodzą przedsiębiorcy oraz osobistości świata polityki i biznesu. Przy ocenie brana jest po uwagę m.in. współpraca z klientami, kontrahentami, interesantami, terminowość zobowiązań, warunki pracy dla pracowników, działania charytatywne, uczciwe działania promocyjne.

Bezpieczny szpital 2012
Szpital w Łęcznej zajął 67. miejsce w rankingu „Bezpieczny szpital 2012", który przygotował dziennik „Rzeczpospolita" wspólnie z Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia.
Pod uwagę w tym zestawieniu brano m.in. dane dotyczące liczby pacjentów i lekarzy, wykonywanych zbiegów, ale także systemu sterylizacji, sprzętu, bloków operacyjnych i jakości usług. Liczyły się także posiadane certyfikaty jakości, ale też zadowolenie pacjentów.

Perły medycyny 2012
Wschodnie Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Łęcznej zdobyło II nagrodę w konkursie „Perły medycyny 2012”, w kategorii Oddziały i Pododdziały Specjalistyczne.
Uczestnicy konkursu oceniani są na podstawie osiągnięć oraz danych statystycznych i ekonomicznych zawartych w Ankiecie Konkursowej i załącznikach dla danej kategorii konkursowej. Celem konkursu „Perły medycyny” jest promocja podmiotów działających na rynku medycznym, farmaceutycznym i kosmetycznym, które zakresem swojej działalności oraz przy udziale kompetentnego personelu wpływają na poziom oferowanych produktów i usług.

„Złota kielnia" 2012
W konkursie „Złota kielnia", w kategorii Inne obiekty
Ośrodek hiperbarii Wschodniego Centrum Leczenia Oparzeń w Łęcznej
otrzymał „Złotą kielnię". Generalnym wykonawcą była spółka Complex Bud z Warszawy, a inwestorem SPZOZ w Łęcznej.

Perły medycyny 2013
Oddział Urazowo - Ortopedyczny SPZOZ w Łęcznej został laureatem Konkursu Perły Medycyny 2013.
Kapituła Konkursu po raz siódmy dokonała oceny działalności uczestników i wyłoniła Laureatów w poszczególnych kategoriach konkursowych. Zwycięzcą w kategorii Oddziały i Pododdziały Specjalistyczne został Oddział Urazowo - Ortopedyczny, którego Lekarzem Koordynującym jest dr n. med. Andrzej Jurkiewicz, specjalista z zakresu ortopedii i traumatologii.

Perły medycyny 2014
Kapituła oraz organizatorzy Ogólnopolskiego Konkursu Perły Medycyny 2014 przyznały Szpitalowi w Łęcznej I miejsce w kategorii Szpitale Publiczne – poniżej 400 łóżek.
Organizatorami konkursu jest Mazowieckie Zrzeszenie Handlu, Przemysłu i Usług oraz Europa 2000 Consulting Sp. z o.o.

Ambasador Województwa Lubelskiego 2017
Wschodnie Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej zostało Ambasadorem Województwa Lubelskiego za 2017 r. W XIX edycji konkursu tytuł ten przyznano także Grażynie Torbickiej i Spółdzielnia Mleczarskiej „Spomlek”. Podczas Gali, która odbyła się 21 kwietnia 2018 r. w Targach Lublin statuetkę oraz dyplom odebrał dyrektor SP ZOZ w Łęcznej Krzysztof Bojarski oraz lekarz koordynujący WCLOiChR prof. Jerzy Strużyna.
Tytuł „Ambasadora” przyznany jest od 1999 roku osobie, instytucji i firmie, która w ostatnim czasie wniosła istotny wkład w promocję Regionu Lubelskiego w kraju i poza jego granicami. Laureaci wybierani są przez Kapitułę, której przewodniczy Marszałek Województwa Lubelskiego.
W gronie laureatów do tej pory znaleźli się m.in.: Budka Suflera, klub piłki ręcznej Montex Lublin, były kapitan reprezentacji Polski w piłce nożnej Jacek Bąk, kabaret Ani Mru Mru, Beata Kozidrak, Perła Browary Lubelskie, Zakłady Azotowe Puławy i Lubelski Węgiel Bogdan