Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.

+ -

Aktualności

Milion od Powiatu Łęczyńskiego na ZOL w Jaszczowie

Milion od Powiatu Łęczyńskiego na ZOL w Jaszczowie

1 010 000, 00 zł to kwota, którą Powiat Łęczyński przekazał szpitalowi na zadanie inwestycyjne pn. Rozbudowa wraz z przebudową budynku szpitala w Jaszczowie na Zakład Opiekuńczo - Leczniczy. Dotacja pochodzi ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w ramach Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Budowa zakładu opieki – leczniczej w Jaszczowie rozpoczęła się październiku br. Koszt tej inwestycji to 6,8 mln złotych. SPZOZ w Łęcznej realizuje ją z własnych środków. – Dodatkowy milion jest w tej sytuacji niezwykle cennym darem, bo koszty budowy to tylko część tego przedsięwzięcia. Po zakończeniu inwestycji trzeba będzie jeszcze obiekt wyposażyć, więc pieniądze jakie otrzymaliśmy od władz powiatu z pewnością znajdą swoje przeznaczenie - mówi dyrektor SPZOZ Krzysztof Bojarski.
W Jaszczowi powstaje nie tylko zol, ale zostały także zaplanowane inne oddziały dla seniorów. Działać tam będzie ośrodek pobytu dziennego i teleopieki. Do zagospodarowania będzie przestrzeń o pow. 1500 mkw. Zakończenie inwestycji przewidywane jest za rok.

powrót
POPRZEDNIA AKTUALNOŚĆ NASTĘPNA AKTUALNOŚĆ