Program badań przesiewowych raka jelita grubego w ramach „Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych”

Szpital wspólnie z Ministerstwem Zdrowia realizuje „Program badań przesiewowych raka jelita grubego” w ramach „Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych”. Skorzystać z niego można do końca 2021 roku. Program realizowany jest bez zaproszeń.

Program skierowany jest do osób średniego ryzyka zachorowania na raka jelita grubego. Do badań kwalifikowane są osoby, które zostaną wytypowane przez lekarzy rodzinnych i podstawowej opieki zdrowotnej lub zgłoszą się samodzielnie.
Jeżeli jesteś osobą:
- w wieku 50-65 lat, a od ostatniego badania kolonoskopii minęło 10 lat,
- w wieku 40-49 lat. masz krewnego pierwszego stopnia, u którego rozpoznano raka jelita grubego
- w wieku 25-49 lat pochodzącą z rodziny z zespołem Lyncha
- w wieku 20-49 lat z rodziny z zespołem polipowatości rodzinnej gruczalakowatej (FAP)

Zapisy i szczegółowe informacje w biurze projektu - w budynku szpitala w Łęcznej, przy ul. Krasnystawskiej 52, na parterze, w pok. nr. 4.
Biuro czynne jest od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-13.00.