Trwa zabiegowy maraton w Łęcznej

Amerykańscy lekarze z Bostonu, którzy przyjechali w ubiegłym tygodniu do Lublina, od poniedziałku 15 maja br. operują ukraińskie dzieci w szpitalu w Łęcznej. Zabiegi przeprowadzają razem ze specjalistami ze Wschodniego Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej oraz z Kliniki Chirurgii Plastycznej Rekonstrukcyjnej i Mikrochirurgii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

- Każdego dnia skład zespołów lekarskich się zmienia, ale wszystko odbywa się zgodnie z  ustalonym harmonogramem – informuje dyr. SPZOZ Krzysztof Bojarski. - Operacje przeprowadzane są w dwóch salach. W niektórych przypadkach pacjenci mają wykonywane jednocześnie dwa zabiegi w różnych częściach ciała.

W ciągu tygodnia zoperowanych zostanie 20 dzieci z Ukrainy. Te, które miały zabiegi w poniedziałek wróciły już do hotelu. Ostatnie operacje zostaną przeprowadzone w piątek. Projekt realizuje amerykańska fundacja „Lekarze współpracują aby pomóc dzieciom” i zespół doktora Gennadiya Fuzaylowa z Boston Genaral Hospital i Uniwersytetu w Michigan.