Szpital w Łęcznej w gronie liderów zarządzania

Szpital w Łęcznej pnie się w górę! Zajęliśmy 2 miejsce w prestiżowym rankingu Liderzy Zarządzania w kategorii Szpitale z kontraktem od 100 do 199 mln zł.
W ubiegłym roku łęczyńska placówka znalazła się na 5. miejscu (w kategorii Kontrakt z NFZ od 59 do 149 mln zł.) Ceremonia wręczenia nagród odbyła się 23 listopada 2023 r. w teatrze Scena Monopolis w Łodzi. Nagrodę dla naszego szpitala odbierał Krzysztof Bojarski,  dyrektor SPZOZ w Łęcznej.

Ranking „Liderzy zarządzania. Najlepiej zarządzane szpitale publiczne” został zorganizowany po raz 8.  przez BFF Banking Group” oraz „Rzeczpospolitą”.  W tegorocznej edycji udział wzięło 316 szpitali. Ocenie zostały poddane wskaźniki takie jak: rentowność sprzedaży, dynamika kontaktu z NFZ, płynność szybka, dynamika aktywów. Dodatkowo wszystkie jednostki podzielone zostały na następujące kategorie: 3 według wartości przychodu z NFZ (20-99 mln zł, 100-199 mln zł, powyżej 200 mln zł) oraz Szpitale Kliniczne i Instytuty. W tym roku, po raz drugi, przyznana została też nagroda specjalna dla „Szpitala najbardziej przyjaznego dla Pacjentów”. Tytuł ten zdobył Wojskowy Instytut Medyczny - Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie.

(Źródło: BFF Banking Group)