Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.

+ -

Aktualności

Zadbaj o swoje zdrowie psychiczne na oddziale dziennym

Nowy Oddział Dzienny Psychiatryczny w Łęcznej rozpoczął przygotowania do przyjmowania pierwszych pacjentów. Będzie to jedyna taka placówka w powiecie łęczyńskim, która wykorzysta nowoczesne formy terapii pozwalające odzyskiwać równowagę i zdrowie psychiczne w przyjaznych warunkach akceptacji oraz bezpieczeństwa.

- Coraz więcej osób doświadcza kryzysu psychicznego, dlatego zależy nam, aby takie osoby miały możliwość korzystania z optymalnych warunków terapii. Nasz oddział będzie organizował specjalne programy terapeutyczne dla osób po epizodzie psychotycznym oraz z objawami lękowo-depresyjnymi. Taki podział jest związany z innymi potrzebami tych grup w zakresie psychoterapii i możliwości aktywizacji – wyjaśnia dr Małgorzata Skórska, lekarz koordynujący pracą Oddziału Dziennego Psychiatrycznego w Łęcznej.

Oprócz specjalistycznej opieki lekarskiej pacjenci oddziału dziennego będą mieli możliwość skorzystania z bardzo szerokiego zakresu oddziaływań takich jak: psychoterapia indywidualna i grupowa (w tym metodą psychodramy), terapia zajęciowa (m.in. rękodzieła artystycznego, arteterapia, biblioterapia, teatroterapia, muzykoterapia), treningi (umiejętności społecznych, kulinarny, funkcji poznawczych, inteligencji emocjonalnej), a także różnego rodzaju technik relaksacyjnych, a nawet elementów jogi. Praca całego zespołu terapeutycznego złożonego z lekarzy, terapeuty zajęciowego, psychologa, psychoterapeuty oraz pielęgniarki będzie nastawiona na towarzyszeniu w procesie zdrowienia pacjenta i jego powrocie do aktywnego życia.

- Mamy nadzieję, ze pierwszy turnus rozpoczniemy 30 stycznia 2023 roku – informuje dr Małgorzata Skórska.  – Będzie on skierowany do osób chorujących na schizofrenię.

Aby być przyjętym na oddział potrzebne jest skierowanie od lekarza psychiatry lub lekarza POZ. Warunkiem przyjęcia jest rozmowa kwalifikacyjna, którą przeprowadzi lekarz

Zajęcia w Oddziale prowadzone będą od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-13.00. Po ich zakończeniu pacjenci otrzymują ciepły posiłek. Pobyt w oddziale dziennym trwa do 12 tygodni.

Kontakt
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Łęcznej, ul. Krasnystawska 52.
Informacje pod nr telefonu: 81 752 61 80

Fot. Pixabay

powrót
POPRZEDNIA AKTUALNOŚĆ NASTĘPNA AKTUALNOŚĆ