Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.

+ -

Aktualności

Szpitalna sterylizatornia z nowym sprzętem

W Centralnej Sterylizatorni SPZOZ w Łęcznej, gdzie codziennie toczy się walka z niewidzianym wrogiem  zostały wymienione stare urządzenia na sprzęt najnowszej generacji. Pozwoli to zwiększyć wydajność procesów wyjaławiania m.in. narzędzi medycznych, które trafiają tu nie tylko ze szpitalnych oddziałów. Placówka świadczy bowiem usługi  także dla podmiotów zewnętrznych. Inwestycja kosztowała szpital ponad milion złotych.

– Wymiana sprzętu podyktowana była zwykłym rachunkiem ekonomicznym – wyjaśnia Krzysztof Bojarski, dyr. SPZOZ w Łęcznej. – Stare urządzenia spełniały swoją rolę, ale ich eksploatacja, serwis, przeglądy generowały spore koszty. W związku z rozwojem działalności leczniczej szukaliśmy więc urządzeń bardziej wydajnych i szybszych wiedząc, że każda taka inwestycja z perspektywy czasu jest korzystna.

SPZOZ w Łęcznej wymienił sprzęt do mycia, dezynfekcji i  sterylizacji parowej oraz gazowej, czyli do niszczenia wszystkich żywych form drobnoustrojów. Zakupione zostały 2 myjnie- dezynfektory, 2  sterylizatory wysokotemperaturowe i 1sterylizator niskotemperaturowy ( tlenek etylenu) 
- Pierwsze urządzenia służą do mycia i dezynfekcji narzędzi chirurgicznych używanych np. w chirurgii ogólnej, mikrochirurgii ręki, chirurgii replantacyjnej, ortopedii – mówi Joanna Piątek,  pielęgniarka zarządzająca w SPZOZ w Łęcznej. - Natomiast drugie urządzenia  służą do sterylizacji tych narzędzi.

Pozostały sprzęt wykorzystywany jest do sterylizacji narzędzi zarówno metodą wysokotemperaturową i niskotemperaturową.

 – Dla szpitala istotna jest wydajność tych urządzeń  – dodaje Joanna Piątek. – Poprzednie miały mniejsze możliwości, nowe - w zależności od urządzenia – są dwa lub trzy razy wydajniejsze.  

To ważny parametr, bo szpitalna sterylizatornia, która pracuje pięć dni w tygodni od 7.00 do 19.15  obsługując własne oddziały szpitalne,  świadczy także usługi komercyjne. Do Łęcznej przywożone są narzędzia m.in. z gabinetów kosmetycznych, lekarskich oraz stomatologicznych.

 

powrót
POPRZEDNIA AKTUALNOŚĆ NASTĘPNA AKTUALNOŚĆ