Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.

+ -

Aktualności

Szpital z certyfikatem

SPZOZ w Łęcznej uzyskał certyfikat akredytacyjny, który ważny będzie przez trzy lata do 2026 roku. Dokument podpisany przez Ministra Zdrowia został przesłany do Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia.

W wyniku dokonanej oceny punktowej placówka uzyskała 93 % możliwych do zdobycia punktów w zakresie standardów akredytacyjnych. Najlepszy wynik krajowy to 96 proc. Łęczyńska placówka ze swoim wynikiem plasuje się na trzecim miejscu w kraju, a na pierwszym w woj. lubelskim.  

Do uzyskania akredytacji niezbędne jest zebranie co najmniej 75% liczby punktów. Obecnie (stan na 17 lipiec 2023 r. ) certyfikaty akredytacyjne posiadają 173 szpitale.

Akredytacja medyczna to system wymogów dotyczących funkcjonowania szpitala, który musi spełnić dana placówka, by uzyskać certyfikat. W Krakowie działa agenda Ministerstwa Zdrowia - Centrum Monitorowania Jakości, która jako jedyna instytucja, jest uprawniona do przeprowadzania procesów akredytacji wśród szpitali. Akredytację, na wniosek Rady Akredytacyjnej, po przeprowadzonym audycie, nadaje Minister Zdrowia.

powrót
POPRZEDNIA AKTUALNOŚĆ NASTĘPNA AKTUALNOŚĆ