Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.

+ -

Aktualności

Szpital w Łęcznej ma 15 lat!

Dyrektor Krzysztof Bojarski: Jesteśmy najlepszym szpitalem powiatowym w kraju!

Szpital w Łęcznej ma piętnaście lat. Oficjalnie został otwarty 23 maja 2009 r. Patrząc wstecz widzimy z małego prowincjonalnego szpitalika wyrosła  placówka o zasięgu znacznie większym niż powiat, zdobywając przy tym uznanie pacjentów, wysokie noty ministerstwa i mocną pozycję w rankingach szpitali.

– Nie waham się powiedzieć, że jesteśmy najlepszym szpitalem powiatowym w kraju – stwierdził Krzysztof Bojarski, dyrektor SPZOZ w Łęcznej na jubileuszowej uroczystości zorganizowanej przez szpital dla pracowników.

To nie był typowy jubileusz. Choć nie było wielkiej gali, świętowano niemniej uroczyście w gronie pracowników i ich bliskich. Były podziękowania i jubileuszowe zdjęcia personelu  oddziałów oraz działów wręczane w czasie jubileuszowego wieczoru. Było też o osiągnięciach, których  szczególnie - ostatnio nie brakowało.

- Rok ubiegły był rokiem dwóch najważniejszych sukcesów szpitala – przypomniał dyr.  Krzysztof Bojarski. - Otrzymaliśmy akredytację z Centrum Monitorowania Jakości uzyskując trzeci wynik w kraju i pierwszy w województwie. Od 20 lat, czyli od czasu wprowadzenia certyfikacji żaden lubelski szpital nie osiągnęła takiego poziomu jakości.   

Także w ub. r. w rankingu „Liderzy zarządzania” łęczyński szpital zdobyła wysoka notę, która wynikała z twardych parametrów finansowych. W kategorii placówek z kontraktem NFZ do 199 mln zł szpital zajął II miejsce.

- To jest wynik pracy każdego z Was - pań salowych, pana elektryka, pana kierowcy, personelu pomocniczego, pań pielęgniarek, lekarzy i administrację - podsumował dyr. Bojarski. 

Do ubiegłorocznych sukcesów trzeba zaliczyć dużą inwestycję w Jaszczowie, czyli nowy Zakład Opiekuńczo-Leczniczy dla 50 osób za ok. 7 mln zł oraz powstałe rok wcześniej Centrum Opieki Senioralnej za 13,5 mln zł wybudowane ze szpitalnych funduszy.  

Nie zawsze było tak wspaniale. Przez pierwsze lat szpital borykał się problemami finansowymi, niskim kontraktem, brakami personelu i specjalistycznego sprzętu. -  Na początku było skromnie ale mieliśmy zapał i perspektywę dla całego zespołu, że tworzymy coś nowego, dla siebie i innych – ocenia dyrektor Bojarski.

Pierwszy kontrakt NFZ w 2009 r. wynosił 14, 4 mln zł, zaś ubiegłoroczny  w wysokości  131, 4 mln zł był już niemal dziesięć razy większy. Szpital w ciągu 15 lat zwiększał liczbę oddziałów, powierzchnię szpitalną i liczbę zatrudnionych. Rosła też liczba pacjentów i przeprowadzanych zabiegów operacyjnych. Rocznie w Łęcznej wykonuje się ich ponad 3,5 tysiąca, udziela ponad 90 tysięcy porad lekarskich.  Jak szpital urósł przez te ostatnie lata obrazuje tabela.

Mamy rok 2024. I kolejne plany rozwoju usług medycznych. Jest w planie i powoli nabiera kształtów Centrum Zdrowia Psychicznego i Ośrodek Bariatrii. To realny plan, bo szpital w Łęcznej pozostaje w bardzo dobrej kondycji finansowej. Rok 2023 – po raz 9. rzędu zakończył dodatnim wynikiem finansowym, z zyskiem 9 mln zł.   

Jak rósł szpital przez minione lata
powrót
POPRZEDNIA AKTUALNOŚĆ NASTĘPNA AKTUALNOŚĆ