Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.

+ -

Aktualności

Szczepimy trzecią dawką

Szczepimy trzecią dawką

SPZOZ w Łęcznej zaprasza na szczepienia dawką przypominającą i dodatkową uzupełniającą Comirnaty Pfizer-BioNTech: - pracowników ochrony zdrowia mający stały kontakt z pacjentem, - pacjentów, którzy ukończyli 50 rok życia, - uczniów oraz studentów uczelni medycznych. W każdym przypadku musi być zachowany odstęp co najmniej 6 miesięcy po ukończeniu pełnego schematu szczepienia przeciw COVID-19.

U osób zaszczepionych dawką przypominającą należy stosować szczepionkę Comirnaty Pfizer-BioNTech, niezależnie od rodzaju szczepionki zastosowanej uprzednio podczas szczepienia podstawowego I i II dawką. Do przyjęcia dawki przypominającej uprawnione są również osoby, które w szczepieniu podstawowym przyjęły jednodawkową szczepionkę COVID-19 Vaccine Janssen (Johnson & Johnson).

* Dawka przypominająca – podawana jest osobom zaszczepionym (te, które ukończyły podstawowy schemat szczepienia przeciwko COVID-19) w celu poprawy, utrwalenia, przedłużenia ochrony po szczepieniu.
* Dawka dodatkowa uzupełniająca – podawana jest osobom z upośledzeniem odporności, u których odpowiedź immunologiczna na szczepienie mogła być niewystarczająca (podawana w celu osiągnięcia optymalnej ochrony) w odstępie min. 28 dni po ukończeniu 2-dawkowego schematu szczepienia przeciw COVID-19.

Więcej informacji:
https://www.gov.pl/web/zdrowie/Komunikat-w-sprawie-szczepien-przeciw-COVID-19-dawka-dodatkowa
oraz:
https://www.gov.pl/web/zdrowie/komunikat-nr-12-ministra-zdrowia-w-sprawie-szczepien-przeciw-covid-19-dawka-przypominajaca-oraz-dawka-dodatkowa-uzupelniajaca-schemat-podstawowy

W celu zarejestrowania się na szczepienie prosimy o kontakt. Tel.
81 75 26 516.

Szczepimy trzecią dawką
powrót
POPRZEDNIA AKTUALNOŚĆ NASTĘPNA AKTUALNOŚĆ