Statuetka dla Człowieka Roku 2022

Dyrektor szpitala w Łęcznej Krzysztof Bojarski otrzymał Statuetkę dla Człowieka Roku 2022. To nagroda za zwycięstwo w plebiscycie czytelników „Wspólnoty łęczyńskiej”.  Wręczył ją Mateusz Orzechowski, wydawca „Wspólnoty”, która w tym roku wznowiła po pandemii organizowanie tego plebiscytu.

Gazeta, po ogłoszeniu wyników prezentując sylwetką dyrektora Krzysztofa Bojarskiego napisała: „Zwycięzca naszego plebiscytu zarządza łęczyńskim szpitalem od 2015 r. Placówka jest w nielicznym gronie szpitali z dodatnim wynikiem finansowym, który tylko w 2021 r. wypracował 8,601 mln zł zysku netto. Nic więc dziwnego, że łęczyński szpital zajął piąte miejsce w swojej kategorii w ogólnopolskim rankingu "Liderzy Zarządzania".

Tygodnik wymienił też najważniejsze inwestycje przeprowadzone lub rozpoczęte przez szpital zarządzany przez dyr. Krzysztofa Bojarskiego. A było to m.in. otwarcie  nowego skrzydła, w którym powstało Centrum Opieki Senioralnej  oraz trwająca przebudowa i rozbudowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.  Na liście zasług znalazło się także uruchomienie Dziennego Oddziału Psychiatrycznego oraz działania związane ze zorganizowaniem szkolenia dla ukraińskich lekarzy i rehabilitantów.