Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.

+ -

Aktualności

Nowy tomograf dla szpitala

Nowy tomograf dla szpitala

SPZOZ w Łęcznej ma nowy tomograf. - To zdecydowanie bardziej nowoczesny sprzęt niż ten, którym dotychczas dysponowaliśmy – podkreśla dyrektor SPZOZ w Łęcznej Krzysztof Bojarski. – Jest dokładniejszy i precyzyjniejszy, bo 64-rzędowy, poprzednik był 16 – rzędowy. Poza tym, co też jest bardzo ważne – nowy tomograf podczas badania emituje mniejszą dawkę promieniowania.

Od poprzednika różni go jeszcze jeden istotny element – na tym urządzeniu mogą być badani pacjenci ze skrajną otyłością, ważący nawet ponad trzysta kilogramów. Dla szpitala, który wykonuje operacje bariatryczne i staje się coraz bardziej liczącym się ośrodkiem w kraju w tej dziedzinie, taki sprzęt jest niezbędny do diagnostyki. Został zainstalowany w pracowni tomograficznej, gdzie wcześniej wykonano prace remontowe pozwalające podłączyć nowe urządzenie. Po przeszkoleniu personelu i testach próbnych tomograf działa już na pełnych obrotach diagnozując pacjentów szpitalnych, osoby ze skierowaniami finansowane przez NFZ, ale też wykonując badania komercyjne.
W czasie prac adaptacyjnych, gdy stary tomograf był demontowany szpital korzystał z urządzenia zastępczego. Z pewnością wiele osób odwiedzając szpital na początku roku widziało stający mobilny tomograf przed budynkiem. – To była konieczność - wyjaśnia dyr. Krzysztof Bojarski. - Nie mogliśmy pozostać bez możliwości diagnozowania pacjentów w sytuacji zagrożenia zdrowia.
Nowy nabytek nie obciążył szpitalnego budżetu, bo pochodzi z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. – Za to, że trafił do Łęcznej chciałbym podziękować pani senator Margarecie Budner, która jest lekarzem w naszej placówce i panu posłowi, a także ministrowi Arturowi Soboniowi. Dzięki ich wsparciu mieszkańcy powiatu będą diagnozowani na nowocześniejszym sprzęcie.

Nowy tomograf dla szpitala
powrót
POPRZEDNIA AKTUALNOŚĆ NASTĘPNA AKTUALNOŚĆ