Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.

+ -

Aktualności

Majówka o zdrowiu i dla zdrowia

„Dostępność plus” to projekt, który aktualnie realizuje szpital w Łęcznej. Ma on pomóc osobom ze szczególnymi potrzebami w korzystaniu z usług medycznych. – Ale nie zapominamy o innych, którzy chcą korzystać z naszej oferty prozdrowotnej realizowanej obecnie przez szpital w ramach różnych projektów – mówi dyrektor SPZOZ Krzysztof Bojarski.

Dlatego też SPZOZ razem ze Starostwem Powiatowym w Łęcznej, w ramach programu ministerialnego „Zdrowe życie” organizuje piknik.
- Będziemy jeszcze bardziej dostępni i to dla wszystkich – zapowiada dyrektor Bojarski i zaprasza mieszkańców powiatu 6 i 7 maja na plac przy Starostwie w Łęcznej.
Bezpłatne badania i programy profilaktyczny, sposoby na wczesne wykrywanie raka piersi, pokazy jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy – to tylko niektóre punkty pikniku organizowanego dla mieszkańców naszego powiatu. Wydarzenie organizowane jest razem z władzami powiatu w ramach Projektu „Zdrowe Życie” pod Honorowym Patronatem pary prezydenckiej Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser- Duda.
Podczas pikniku SPZOZ w Łęcznej zaprezentuje programy zdrowotne realizowane aktualnie przez szpital. Będzie więc o:
-profilaktyce 40+, czyli bezpłatnych badaniach profilaktycznych dla osób, które ukończyły 40 rok życia;
- badaniach przesiewowych raka jelita grubego i dlaczego nie należy się ich bać;
- programie Dostępność Plus dla Zdrowia, czyli o udogodnieniach dla osób o szczególnych potrzebach, np. nowych możliwościach komunikowania się z osobami niesłyszącymi – np. możliwościach wydruku informacji dla osób niewidzących.
- o pierwszej pomocy prezentowanej przez ratowników medycznych SPZOZ w Łęcznej.
O zdrowiu będzie też w namiocie Stowarzyszenia Kobiet „Amazonki”. Tam dowiemy się jak można zapobiegać nowotworowi raka piersi i poznać sposób na wczesne wykrycie zmian nowotworowych.
Całe przedsięwzięcie odbywać się będzie w majówko – piknikowej atmosferze, gdzie głównym motywem ma być promocja zdrowego stylu życia. Przy okazji nie zabraknie degustacji regionalnych potraw czy informacji turystycznych. Te tematy przygotuje Starostwo Powiatowe w Łęcznej promując m.in. szlaki rowerowe, spływy kajakowe i lokalne potrawy.
„Zdrowe Życie” to ogólnopolski projekt przygotowywany wspólnie przez Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Aktywów Państwowych, Narodowy Fundusz Zdrowia, Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Powszechny Zakład Ubezpieczeń. Jego inicjatorem jest Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, który wraz z Małżonką Agatą Kornhauser-Dudą sprawują Patronat Honorowy nad całym wydarzeniem. Inauguracja projektu miała miejsce przed rokiem.
Fot. KPRP - Piknik "Zdrowe życie" w 2022 r.

powrót
POPRZEDNIA AKTUALNOŚĆ NASTĘPNA AKTUALNOŚĆ