Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.

+ -

Aktualności

Jest już parking w Jaszczowie

Otocznie dawnego kompleksu szpitalnego w Jaszczowie zmieniło się diametralnie. Kto był na otwarciu ZOL-u w Jaszczowie, to teraz byłby zaskoczony. A minęło raptem dwa i pół  miesiąca.

– Zakończyliśmy porządkowanie terenu – mówi Krzysztof Bojarski, dyr. SPZOZ w Łęcznej.  – Wokół obiektów działających na terenie dawnego szpitala w Jaszczowie powstały chodniki, 52 miejsca parkingowe, ulice dojazdowe.

Realizacja zadania pod nazwą „Przebudowa dwóch zjazdów wraz z budową parkingów” rozpoczęła się pod koniec września. Wykonawca miał dwa miesiące na wykonanie tych prac, ale zrobił to szybciej. W połowie listopada – gdy wykonywaliśmy te zdjęcia - teren był już uporządkowany. Miejsca parkingowe zostały wyłożone kostką ażurową, a plac kostką brukową.

Pozostawiono przestrzenie  dla roślin, bo zieleń ma być tu ważnym elementem krajobrazu.
- Planujemy, że powstaną tu otwarte ogrody dla całej lokalnej społeczności – wyjaśnia dyr. Krzysztof Bojarski. - To będzie ostatni akcent porządkowania tego miejsca. Obecnie trwają prace nad projektem, ale już szukamy źródła finansowania. O pieniądze będziemy starać się w Państwowym Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Zadanie „Przebudowa dwóch zjazdów wraz z budową parkingów dla SPZOZ w Łęcznej” szpital finansował z własnych środków, a jego koszt to ponad 614 tys. zł. Inwestycja ta służyć będzie nie tylko ZOL, ale także pracownikom i pensjonariuszom innych instytucji działających w sąsiedztwie, a jest to Centrum Opiekuńczo- Mieszkalne, Zakład Aktywności Zawodowej i Dom Seniora.

Powstały drogi wewnętrze i są miejsca na nową zieleń
powrót
POPRZEDNIA AKTUALNOŚĆ NASTĘPNA AKTUALNOŚĆ