Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.

+ -

Aktualności

Dostępność na wyższym poziomie

Szpital w Łęcznej jest jeszcze bardziej dostępny dla osób o szczególnych potrzebach. Projekt realizowany w ramach programu Dostępność Plus dla Zdrowia został zakończony.  Jego efekty podsumował Krzysztof Bojarski, dyr. SPZOZ w Łęcznej na konferencji prasowej 20 września 2023 r., w której uczestniczył także Krzysztof Niewiadomski, starosta łęczyński.

- Projekt realizowaliśmy przez rok, zakończyliśmy go 31 sierpnia. Jego celem było zwiększenie dostępności do naszych usług osobom ze szczególnymi potrzebami – powiedział dyr. Krzysztof Bojarski. – Nasz szpital jest stosunkowo nowy, więc nie chodziło o usuwanie barier architektonicznych, ale uzupełnienie naszych możliwości, tak by np. osoby niedowidzące czy niesłyszące mogły korzystać ze świadczeń.

Plan został zrealizowany. Na jego wykonanie SPZOZ w Łęcznej otrzymał grant w wysokości 921 215,32 zł. Dzięki temu zakupione zostały nowe urządzenia i rozwiązania w zakresie IT. Chodzi na przykład o wykorzystanie aplikacji do komunikowania się z osobami słabo słyszącymi i zakup drukarek brajlowskich, które drukować mogą dokumenty (wyniki badań, karty informacyjne) na potrzeby osób niewidomych. Natomiast zakupione opaski biometryczne monitorują parametry życiowe pacjenta i wskazują jego lokalizację na terenie szpitala, by w razie  potrzeby personel mógł szybko zareagować.

Projekt uwzględniał także zwiększenie bazy wózków inwalidzkich  oraz uruchomienie kiosku multimedialnego, który będzie stanowić centralny punkt informacyjny na temat usług medycznych, komunikacji w placówce oraz danych kontaktowych.  

Zamiany wprowadzone zostały także na stronie internetowej, która jest dostosowana do obowiązujących standardów uwzględniających wymogi osób słabowidzących i słyszących. Dopełnieniem tych działań jest system wizualizacji z tablicami informacyjnymi, kierunkowskazami, strzałkami ułatwiający przemieszczanie się po szpitalu. 

- Cieszę się, że taki projekt został zrealizowany przez szpital, bo wpisuje się on w politykę naszego powiatu – stwierdził starosta Krzysztof Niewiadomski. – Dlatego będziemy zastanawiać się, czy na przykład nie wprowadzić opasek biometrycznych także w innych placówkach dla osób starszych i niepełnosprawnych.

Podsumowano efekty projektu Dostępność Plus dla Zdrowia
Informacji mediom udzielał także Piotr Tomaka, zastępca dyrektora ds. medycznych w SPZOZ w Łęcznej
Dostępność Plus dla Zdrowia
Dzięki dofinansowaniu zakupione zostały m.in. tablety i opaski biometryczne
powrót
POPRZEDNIA AKTUALNOŚĆ NASTĘPNA AKTUALNOŚĆ