Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.

+ -

Aktualności

Darowizna ratująca życie od Fundacji PGE

Prawie 50 tysięcy złotych przekazała Fundacja PGE szpitalowi w Łęcznej na zakup nowoczesnej aparatury do szybkiej diagnostyki pacjentów . – Dzięki tej darowiźnie zakupiliśmy analizator parametrów krytycznych, który jest bardzo pomocny w sytuacjach zagrożenia życia – wyjaśnia Krzysztof Bojarski, dyr. SPZOZ w Łęcznej. – Wykorzystujemy go na Oddziale Intensywnej Terapii we Wschodnim Centrum Leczenia Oparzeń.

Analizator ABL 90 FLEX PLUS pozwala uzyskać w bardzo krótkim czasie (ok. 1 minuty) wyniki 19 parametrów, m.in. elektrolity, metabolity, gazometrię czyli natlenienie organizmu.
– Może m.in. podać wynik poziomu tropiny, która jest enzymem zawału – wyjaśnia dyrektor K. Bojarski.
To wszystko dzieje się w bardzo szybkim tempie, co ma zasadnicze znaczenie w nagłych przypadkach, gdy o życiu decydują minuty. - Dlatego jest to bardzo cenny aparat, który mogliśmy zakupić dzięki wsparciu Fundacji PGE, za co bardzo dziękujemy – mówi Krzysztof Bojarski.
Umowa darowizny została podpisana w połowie 2021 roku i miała być zrealizowana do końca roku, ale ze względu na pandemię i procedury przetargowe termin został przedłużony na rok 2022. Ostatecznie analizator trafił na OIT w lutym br.

powrót
POPRZEDNIA AKTUALNOŚĆ NASTĘPNA AKTUALNOŚĆ