Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.

+ -

Aktualności

Centrum Opieki Senioralnej w Łęcznej otwarte

Centrum Opieki Senioralnej w Łęcznej otwarte

Centrum senioralne, z 144 łóżkami powstało w nowo wybudowanej części szpitala w Łęcznej, w tzw. Bloku C. W trzykondygnacyjny budynku działać będą oddziały dedykowane osobom starszym. Na jednej ze ścian nowej elewacji pojawił się bilbord: „Seniorzy jesteśmy dla Was”. Uroczyste otwarcie nowej części szpitalnej odbyło się 27 czerwca 2022 r. z udziałem ks. abp Stanisława Budzika, a także polityków – posła i ministra Artura Sobonia, posłanki Marty Wcisło i posła Krzysztofa Grabczuka. W uroczystości uczestniczył starosta łęczyński Krzysztof Niewiadomski, a także przedstawiciele urzędów i instytucji – m.in. dyrektorzy NFZ, projektanci i wykonawcy nowego skrzydła oraz siostry ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, które związane jest z s. Faustyną, patronką szpitala w Łęcznej. Na uroczystość przyjechał także Jerzy Owsiak, prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która wyposażyła nowe oddziały w meble i sprzęt.

- Oddziałom geriatrii jako fundacja zaczęliśmy się przyglądać 10 lat temu. Nie wyglądało to dobrze, w Warszawie nie było wtedy ani jednego oddziału geriatrycznego, dziś są dwa – powiedział Jerzy Owsiak, założyciel fundacji WOŚP. – Chcemy wyposażać kolejne oddziały w kraju, w dobrze zarządzanych szpitalach i współpracować z samorządami – zdeklarował J. Owsiak. – Takie chwile jak ta w Łęcznej napawają mnie dumą.
Fundacja Lidii i Jerzego Owsiaków przekazała szpitalowi w Łęcznej sprzęt o wartości ok. 5 mln zł. Nowe oddziały zostały wyposażone w łóżka, szafki, materace zmiennociśnieniowe, taborety, ale także sprzęt medyczny – m.in. pompy żywieniowe, respiratory, usg z echem serca.
W nowej części powstał Oddział Geriatrii z 20 łóżkami, Oddział Medycyny Paliatywnej z 16 łóżkami oraz rehabilitacja z 32 łóżkami. Reszta łóżek została przydzielona dla Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego, który będzie dysponował 66 miejscami. Część z nich – bo 34 łóżka zajmą pacjenci przeniesieni z ZOL z Puchaczowa, pozostałe – pacjenci oczekujący w kolejce na miejsca w ZOL. Do pracy w nowym skrzydle zatrudnionych zostało 69 osób, w tym 6 lekarzy, 29 pielęgniarek i 34 opiekunek medycznych.
Kamień węgielny pod Centrum opieki senioralnej został wmurowany w maju 2019 r., gdy szpital obchodził jubileusz 10-lecie działalności. Budowa rozpoczęła się we wrześniu 2020 roku. Koszt inwestycji wyniósł ok. 13,5 mln. zł, szpital sfinansował ją ze środków własnych.
- Zapotrzebowanie na usługi medyczne dla seniorów jest coraz większe. Dlatego od dawna planowaliśmy zrealizować projekt, który zapewni kompleksową pomoc seniorom, przede wszystkim medyczną, ale także pozwoli im na bycie sprawnym w zakresie intelektualnym i ruchowym jak najdłużej – mówi dyrektor SPZOZ Krzysztof Bojarski. Stąd pomysł na zupełnie nowe oddziały w szpitalu, które uzyskały akceptację i dofinansowanie potwierdzone kontraktem z NFZ.
Ale to tylko część pionierskiego planu dla seniorów realizowanego w Powiecie Łęczyńskim. Druga część powstaje w Jaszczowie, gdzie w miejscu starego szpitala powstaje nowy. Budowany jest tam obiekt, gdzie na dwóch kondygnacjach o pow. 1500 mkw. powstaną oddziały dzienne i Zakład Opiekuńczo - Leczniczy. Zakończenie inwestycji przewidywane jest na koniec 2022 r.

powrót
POPRZEDNIA AKTUALNOŚĆ NASTĘPNA AKTUALNOŚĆ