Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.

+ -

Aktualności

7 milionów na wyposażenie SOR

Szpital w Łęcznej znalazł się na liście konkursowej Ministerstwa Zdrowia  i otrzyma 7 343 932 zł na zakup wyposażenia Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.  To już drugi poważny zastrzyk finansowy dla  SOR w Łęcznej.  W ubiegłym roku na rozbudowę i przebudowę oddziału ratunkowego przyznano szpitalowi z rezerwy budżetowej 7, 7 mln zł.   

Nikt, kto bywa w szpitalu nie ma wątpliwości, że trwa tu duża inwestycja. Za blaszanym płotem widać wykopy, hałdy ziemi, a nad wszystkim góruje dźwig. - Prace wewnątrz  zakończyły się kilka miesięcy temu teraz realizowany jest etap drugi – wyjaśnia dyrektor szpitala Krzysztof Bojarski. - Dzięki temu SOR będzie większy o 340 mkw.

Ta widoczna część inwestycji finansowana będzie i rozliczna z ubiegłorocznej dotacji i środków własnych. Jej wartość to 9,5 mln zł.  Z tej puli zakupiona została także część wyposażenia - 1 tomograf, kolumny anestezjologiczne i chirurgiczne, aparat rtg ramię C, pompy infuzyjne i narzędzia chirurgiczne.  Teraz szpital będzie przygotowywał się do kolejnych przetargów. - Po podpisaniu umowy z ministerstwem zdrowia uruchomimy procedury przetargowe, bo lista zakupowa już jest gotowa – zapowiada Krzysztof Bojarski.

SOR za kwotę 7,3 mln zł zostanie doposażony w kolejny specjalistyczny sprzęt. Będą to stoły operacyjne i zabiegowe, aparaty do znieczulenia, respiratory, kardiomonitory, lampy operacyjne i aparat usg.

- Najważniejszym celem tej przebudowy było wytycznie dwóch stref  i dróg komunikacji – przypomina dyr. Krzysztof Bojarski. - Jedna przeznaczona będzie dla osób, z objawami chorób zakaźnych, a druga dla pozostałych pacjentów  potrzebujących doraźnej i specjalistycznej pomocy medycznej.
- Ta koncepcja powstała w trakcie pandemii, która pokazała pewne niedoskonałości naszego oddziału ratunkowego – dodaje K. Bojarski. – Po rozbudowie będzie on mógł dużo sprawniej funkcjonować w okresach podwyższonego zagrożenia epidemicznego.

Taka organizacja SOR wymusza także stworzenie niezależnego od reszty szpitala zaplecza diagnostycznego.  I takie powstanie. Na SOR będą wykonywane prześwietlenia rtg, usg i tomografia komputerowa.  Wyposażenie zostanie uzupełnione z otrzymanej dotacji.

Jak przewiduje wykonawca – firma Empora z Lublina - przebudowa zakończy się  w grudniu br.
– Natomiast przetargi i zakupy sprzętu przeciągną się na przyszły rok, więc uruchomienie SOR w nowej wersji z dwoma strefami i drogami komunikacji to kwestia początku 2024 r. – przewiduje dyrektor Krzysztof Bojarski.    

   

Szpitalny Oddział Ratunkowy w budowie
Nowy podjazd
powrót
POPRZEDNIA AKTUALNOŚĆ NASTĘPNA AKTUALNOŚĆ