Zmniejsz czcionkęZmień rozmiar czcionkiZwiększ czcionkę Mapa strony

Wyposażenie

Oddział Chorób Wewnętrznych SP ZOZ w Łęcznej dysponuje 37 łóżkami, w tym 6 łóżkami w Sali Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego. Sale 3-łóżkowe i 1-łóżkowe, każda z własnym przestronnym węzłem sanitarnym (toaleta, umywalka oraz prysznic). Sale wyposażone są w telewizor z dostępem do 20 programów telewizyjnych oraz, na życzenie pacjenta, szybkie łącze internetowe.

 

W dyspozycji Oddziału znajduje się sprzęt zapewniający możliwość wykonania pełnej nieinwazyjnej diagnostyki układu krążenia, tj:

  • nowoczesny zestaw do badań wysiłkowych serca z bieżnią ruchomą (Producent GE Heathcare, rok prod. 2007),

  • zestawy do 24-godzinnego monitorowania EKG oraz ciśnienia tętniczego (Oxford, rok prod. 2008),

  • aparaty EKG (rok prod. 2008),

  • echokardiograf wysokiej klasy z kompletem głowic do wykonywania badań echokardiograficznych (w tym badań przezprzełykowych), naczyniowych oraz badania narządów jamy brzusznej (Vivid 7 Pro).

  • spirometr Spirolab III, pozwalający wykonywać próby rozkurczowe,

  • stół uchylny z zestawem do monitorowania parametrów układu krążenia do wykonywania testów pionizacyjnych (TILT-test)

  • system telemetrii (monitorowanie pacjentów poza Salą Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego)

 

Sala Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego wyposażona jest w nowoczesny system monitorujący firmy Draeger wraz z centralką monitorującą. Wyszkolenie lekarzy i pielęgniarek pozwala stosować nowoczesne metody diagnostyki i leczenia w warunkach sali intensywnego nadzoru, łącznie z monitorowaniem parametrów życiowych metodami inwazyjnymi (ciśnienie tętnicze metodą krwawą, ośrodkowe ciśnienie żylne).

Na wyposażeniu Oddziału są stymulatory do stymulacji endokawitarnej wraz z kompletami elektrod do stymulacji i introduktorów oraz defibrylatory (Draeger, rok prod. 2008). Stymulatory wykorzystujemy zarówno do zabezpieczenia pacjentów w Sali Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego jak i pacjentów z innych oddziałów (np. Oddziału Intensywnej Terapii czy Wschodniego Centrum Leczenia Oparzeń).