15.05.2019r.
Klinika chirurgii plastycznej w Łęcznej

W szpitalu w Łęcznej powstanie Uniwersytecka Klinika Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Leczenia Oparzeń. Umowa pomiędzy Uniwersytetem Medycznym w Lublinie, a SPZOZ w Łęcznej została zawarta 15 maja 2019 roku. Podpisy pod dokumentami złożyli JM Rektor Uniwersytetu Medycznego w Lublinie prof. dr hab. Andrzej Drop oraz dyrektor SPZOZ w Łęcznej dr n. med. Krzysztof Bojarski.

Ze strony uniwersytetu w spotkaniu uczestniczyła także prof. dr hab. n. med. Barbara Jodłowska-Jędrych Prorektor ds. Kształcenia UM i dr hab. n. med. Adam Nogalski Kierownik Katedry Traumatologii, Medycyny Ratunkowej i Chirurgii Rekonstrukcyjnej UM. Szpital reprezentował dyr. Krzysztof Bojarski oraz prof. dr hab. n. med. Jerzy Strużyna - lekarz koordynujący Wschodnie Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Łęcznej.
Zgodnie z podpisaną umową, we WCLOiChR w Łęcznej, w roku akademickim 2019/2020 rozpocznie działalność Uniwersytecka Klinika Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Leczenia Oparzeń, co oznacza, że w szpitalu Łęcznej odbywać się będą zajęcia dydaktyczne dla studentów wydziału lekarskiego pod nadzorem nauczycieli akademickich.

Fot. Uniwersytet Medyczny w Lublinie