06.09.2018r.
Nowoczesne metody leczenia przepuklin w Łęcznej

Specjaliści i uznane autorytety w dziedzinie chirurgii laparoskopowej przyjadą 7 i 8 września 2018 r.do Szpitala w Łęcznej na warsztaty poświęcone nowoczesnym metodom chirurgicznego leczenia przepuklin. Uczestnicy spotkania wysłuchają wykładów oraz obejrzą na żywo przebieg operacji przeprowadzanych na trakcie operacyjnym szpitala w Łęcznej. Warsztaty poprowadzi gość specjalny dr Michał Chudy ze Szpitala Uniwersyteckiego Ayr w Szkocji, na co dzień szkolący chirurgów w Wielkiej Brytanii.
Udział w warsztatach wezmą także: nestor polskiej chirurgii laparoskopowej prof. dr hab. n. med. Edward Stanowski z Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie oraz przewodniczący sekcji Wideochirurgii TCHP dr hab. n. med. Piotr Myśliwiec z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.
Dr Michał Chudy zaprezentuje uczestniczącym w warsztatach chirurgom z regionu lubelskiego mało inwazyjne techniki operacyjne przepuklin pachwinowych, między innymi operację TEP. Jest to nowoczesny, wykonywany laparoskopowo zabieg operacyjny szczególnie polecany osobom młodym, aktywnym zawodowo i sportowo. Pozbawiony bólu przebieg pooperacyjny oraz minimalne ryzyko powikłań umożliwia pacjentom szybki powrót do pełnej sprawności. Szpital w Łęcznej jest obecnie jedynym ośrodkiem na Lubelszczyźnie, gdzie stosuje się tę metodę leczenia przepuklin.
7 września przeprowadzonych zostanie 6 operacji przepuklin pachwinowych met TEP, które zostaną wykonane nowoczesnym sprzętem laparoskopowym wykorzystywanym w szpitalu w Łęcznej na co dzień. Jest to między innymi nowoczesna kolumna laparoskopowa 3DHD umożliwiająca obrazowanie w najwyższej jakości obrazu trójwymiarowego. Operacje transmitowane będą bezpośrednio na salę konferencyjną.
O godzinie 16.00 w Sali Konferencyjnej szpitala w Łęcznej odbędzie się posiedzenie Oddziału Lubelskiego Towarzystwa Chirurgów Polskich podczas którego wykłady wygłoszą zaproszeni goście nt. „Leczenie operacyjne przepuklin pachwinowych met. TEP” oraz „Pacjent po operacji bariatrycznej na ostrym dyżurze”.
Tematy posiedzenia są ściśle związane z profilem operacji wykonywanych w Oddziale Chirurgii Ogólnej i Małoinwazyjnej Szpitala w Łęcznej.
Organizatorami warsztatów są lekarze oddziału chirurgicznego wspólnie z firmą Medtronic.