Strona 1 z 10

20.09.2019r.
SPZOZ w Łęcznej rozpoczął realizację projektu Ministerstwa Zdrowia pt. „Program badań przesiewowych raka jelita grubego” w ramach „Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych”. Program skierowany jest do osób średniego ryzyka zachorowania na raka jelita grubego i realizowany jest bez zaproszeń. Do badań kwalifikowane są osoby, które zostaną wytypowane przez lekarzy rodzinnych i podstawowej opieki zdrowotnej lub zgłoszą się samodzielnie.

20.09.2019r.
Jeszcze w tym roku rozpocznie się w Łęcznej budowa nowego segmentu szpitalnego o pow. 2000 mkw. Właśnie trwa przygotowanie dokumentacji do ogłoszenia przetargu na wykonanie obiektu, którego koszt szacuje się na ok. 10 mln zł. - Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z harmonogramem, to budowę rozpoczniemy jesienią – zapowiada Krzysztof Bojarski dyr. SPZOZ w Łęcznej. - Obiekt powinien być gotowy na koniec 2020 roku.

07.09.2019r.
Wschodnie Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Szpitalu Powiatowym w Łęcznej rozpoczęło działalność 24 sierpnia 2009 roku. - Mija 10 lat odkąd zdecydowaliśmy się zbudować oddział, który stał się szansą na nową jakość wysokospecjalistycznej pomocy w zakresie leczenia oparzeń, odmrożeń i chirurgii rekonstrukcyjnej – powiedział prof. Jerzy Strużyna, szef WCLOiChR w Łęcznej, konsultant krajowy w dziedzinie chirurgii plastycznej.

15.05.2019r.
W szpitalu w Łęcznej powstanie Uniwersytecka Klinika Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Leczenia Oparzeń. Umowa pomiędzy Uniwersytetem Medycznym w Lublinie, a SPZOZ w Łęcznej została zawarta 15 maja 2019 roku. Podpisy pod dokumentami złożyli JM Rektor Uniwersytetu Medycznego w Lublinie prof. dr hab. Andrzej Drop oraz dyrektor SPZOZ w Łęcznej dr n. med. Krzysztof Bojarski.

10.05.2019r.
10 maja 2019 r. świętowaliśmy 10-lecie działalności szpitala. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w kościele św. Barbary w Łęcznej pod przewodnictwem Metropolity Lubelskiego, ks. abp. Stanisława Budzika. Podczas uroczystości poświęcony został sztandar SPZOZ w Łęcznej, a po mszy św. nastąpiło wprowadzenie relikwii św. siostry Faustyny Kowalskiej do kaplicy szpitalnej.

23.04.2019r.
Ministerstwo Zdrowia wraz z Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia w ramach projektu udostępniło w maju 2018 r. usługę dla obywateli - Internetowe Konto Pacjenta (IKP).

07.03.2019r.
Arkadiusz Lipiec spod Sandomierza, z niemal całkowicie oderwaną nad nadgarstkiem dłonią trafił do Wschodniego Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej dwa tygodnie temu. Replantacja trwała osiem godzin. – Niewiele brakowało, żebym nie miał tej ręki – mówi 24-letni pacjent WCLOiChR, który lada dzień opuści szpital. Nie kryje radości, że zabieg się udał. Na razie zaczął lekko poruszać palcami. O jego rękę na sali operacyjnej walczyło sześciu lekarzy. Do tej pory w Łęcznej dokonywano replantacji na mniejszą skalę, najczęściej palców. Tym razem, po raz pierwszy przeprowadzono replantację ręki.

07.12.2018r.
Grupa dzieci licząca kilkadziesiąt osób przyjechała 7 grudnia do szpitala w Łęcznej. Powodem nie była choroba czy epidemia. Dzieci pojawiły się zdrowe i uśmiechnięte, czasami były lekko onieśmielone gdy Mikołaj wręczał im paczki.

28.11.2018r.
Szpital w Łęcznej czekają duże zakupy. 6,7 mln zł dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego przeznaczonych zostanie na nowoczesny sprzęt diagnostyczny. Unijne środki pozyskane zostały w w ramach konkursu organizowanego przez Urząd Marszałkowski, który podzielił 83 miliony zł pomiędzy 17 szpitali powiatowych. Projekt przygotowany przez SPZOZ w Łęcznej zajął drugie miejsce.

10.09.2018r.

Nowoczesna metoda leczenia przepuklin pachwinowych TEP, po której pacjent szybko wraca do zdrowia została zaprezentowana podczas dwudniowych warsztatów medycznych (7 i 8 września) w szpitalu w Łęcznej. Łęczyńscy chirurdzy stosują tę metodę nie od dziś, a teraz wiedzę na jej temat pokazali kolegom z innych placówek medycznych z naszego regionu. Gościem specjalnym konferencji był dr Michał Chudy ze Szpitala Uniwersyteckiego Ayr w Szkocji, który na co dzień szkoli chirurgów w Wielkiej Brytanii.