Strona 1 z 8

25.04.2018r.
Szpital z Łęcznej rozpoczął realizację Programu wczesnego wykrywania nowotworów jelita grubego. Z bezpłatnych badań skorzystać mogą mieszkańcy powiatu łęczyńskiego, lubelskiego, lubartowskiego, świdnickiego. Program skierowany jest do osób aktywnych zawodowo, pracujących, bezrobotnych i poszukujących pracy w wieku od 50 do 65 lat. Osoby młodsze mogą się zbadać, jeśli w rodzinie ktoś chorował na raka jelita grubego.

23.04.2018r.
Wschodnie Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej zostało Ambasadorem Województwa Lubelskiego. W tegorocznej - XIX edycji konkursu tytuł ten przyznano także Grażynie Torbickiej i Spółdzielnia Mleczarskiej „Spomlek”. Podczas Gali, która odbyła się 21 kwietnia w Targach Lublin statuetkę oraz dyplom odebrał dyrektor SP ZOZ w Łęcznej Krzysztof Bojarski oraz lekarz koordynujący WCLOiChR prof. Jerzy Strużyna.

22.01.2018r.
W tym roku Szpitalny Oddział Ratunkowy w SP ZOZ w Łęcznej zostanie zmodernizowany i wyposażony w nowy sprzęt medyczny. Wymienione ma być oświetlenie i zakupiony system informatyczny. To oznacza szybszą diagnostykę, lepszą jakość usług i większy komfort pacjentów.

05.01.2018r.
D med. Czesław Popik, urodził się w Niedziałowicach w pow. chełmskim w 1925 roku, zmarł 1 stycznia 2018r.

08.12.2017r.
Kiedyś byli pacjentami Wschodniego Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej, ale 8 grudnia przyjechali do szpitala w Łęcznej jako goście, na zaproszenie Mikołaja. Były prezenty, kolędowanie oraz spotkanie z lekarzami, którzy kiedyś ich leczyli. Tak jest od trzech lat. W każdą rocznicę powstania Dziecięcego Oddziału w WCLOiChR w Łęcznej przychodzi Mikołaj...

23.11.2017r.
W poniedziałek 27 listopada br rozpoczyna się remont części przychodni w SPZOZ w Łęcznej. Poradnie jednak będą działać zgodnie z planem, a rejestracja zostanie przeniesiona w inną część holu. Ale uwaga! W czasie remontu nie będzie można dotrzeć tam głównym wejściem szpitalnym.

06.10.2017r.
Dr n. med. Ryszard Mądry został powołany przez wojewodę lubelskiego na stanowisko konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie chirurgii plastycznej. Jego kadencja rozpoczęła się 1 października 2017 r. i potrwa 5 lat.

06.10.2017r.
Nowe przepisy ustawy o tzw. sieci szpitali, które obowiązują od 1 października br. nie spowodowały zamian w systemie świadczenia opieki nocnej i świątecznej w Powiecie Łęczyńskim.

12.07.2017r.
Wypadek na drodze! Zderzyło się auto osobowe z Bus-sem przewożącym ludzi. Trzy albo nawet cztery osoby są w stanie ciężkim - taką informację o zdarzeniu na ternie gminy Łęczna odebrała pielęgniarka SOR w szpitalu w Łęcznej przed godz. 10-tą z CPR (Centrum Powiadamiania Ratunkowego). Potem wszystko rozegrało się błyskawicznie.

09.07.2017r.
SPZOZ w Łęcznej został wyróżniony tytułem „Orła Wprost 2017". Gala rozdania nagród odbyła się 28 czerwca br. w Hotelu Prezydenckim w Rzeszowie.