Strona 1 z 11

19.05.2020r.
Rozpoczęła się rozbiórka budynku dawnego szpitala w Jaszczowie. Kielecka firma przystąpiła do prac budowlanych 12 maja 2020 roku. Na uporządkowanie terenu i przygotowanie starych fundamentów pod nowa inwestycję wykonawca ma dwa miesiące, ale deklaruje, że upora się z rozbiórką w trzy tygodnie. - Jest to drugi etap prac rozbiórkowych, pierwszy polegający na usunięcia pokryć dachowych został wykonany w ubiegłym roku – informuje dyr. SPZOZ w Łęcznej Krzysztof Bojarski. – Teraz czeka nas ciąg dalszy. Zgodnie z umową, do rozbiórki przeznaczone zostały trzy obiekty - budynek dawnego hotelu pracowniczego, magazyn oraz budynek główny, w którym do 2009 roku funkcjonował szpital.

08.05.2020r.
Czasy są niezwyczajne. SPZOZ w Łęcznej jest w stanie podwyższonej gotowości, ale pracują zarówno Izba Przyjęć jak i SOR. Przy głównym wejściu do szpitala wchodzących witają dwaj żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Mierzą temperaturę. Taki obowiązek ma szpital, a „terytorialsi” pomagają go wypełnić.

13.03.2020r.
W związku sytuacją związaną z zagrożeniem koronawirusa i ogłoszeniem stanu podwyższonej gotowości przez wojewodę lubelskiego, szpital w Łęcznej wprowadził następujące ograniczenia. Oto one:

09.03.2020r.
8 marca br., w godzinach wieczornych do ambulatorium opieki nocnej i świątecznej w szpitalu w Łęcznej zgłosił się pacjent z infekcją górnych dróg oddechowych. W wywiadzie udzielonym w gabinecie lekarskim poinformował, że przyjechał zza granicy, gdzie występuje koronawirus.

19.02.2020r.
Diagnostyka w SPZOZ w Łęcznej wkroczyła na wyższy poziom. 18 lutego w szpitalu otwarta została Pracownia Rezonansu Megnetycznego. Na taki sprzęt diagnostyczny mieszkańcy powiatu czekali od dawna. Łęczna to w woj. lubelskim drugi, po Krasnymstawie szpital powiatowy, który ma rezonans. Kolejne będą w Radzyniu Podlaskim i Tomaszowie Lubelskim.

07.02.2020r.
Spotkanie zorganizowane 28 stycznia 2020 roku w szpitalu w Łęcznej zaczęło się nietypowo. Dziewczyny w czarnych tshirtach z różowym logo CHLO wniosły na salę konferencyjną dietetyczne torty (np. fasolowe browni) z iskrzącymi racami. Tak świętowano pierwszą rocznicę spotkań Grupy Wsparcia Stowarzyszenia Pacjentów Bariatrycznych CHLO w Łęcznej.

24.12.2019r.
Niech magiczna moc Wigilijnego Wieczoru przyniesie spokój i radość, a Nowy Rok obdaruje pomyślnością i szczęściem. Najpiękniejszych Świat Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku życzy Dyrekcja SPZOZ w Łęcznej wraz z pracownikami.

16.12.2019r.
Rada Społeczna działająca jako organ doradczy i opiniujący w SPZOZ w Łęcznej w latach 2016-2019 zakończyła swoją pracę. Na finał kadencji były podziękowania od dyrektora Krzysztofa Bojarskiego oraz pamiątkowe zdjęcie i listy gratulacyjne.

13.12.2019r.
Wschodnie Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Łęcznej to dziś największy w Polsce ośrodek kształcenia w zakresie chirurgii plastycznej. Specjalizację robi tu 16 osób, a roku akademickim 2019/2020 w zajęciach uczestniczy około trzystu studentów VI roku Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Pierwsza grupa - ok. 150 osób wykłady i zajęcia praktyczne ma już za sobą.