Strona 1 z 9

15.05.2019r.
W szpitalu w Łęcznej powstanie Uniwersytecka Klinika Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Leczenia Oparzeń. Umowa pomiędzy Uniwersytetem Medycznym w Lublinie, a SPZOZ w Łęcznej została zawarta 15 maja 2019 roku. Podpisy pod dokumentami złożyli JM Rektor Uniwersytetu Medycznego w Lublinie prof. dr hab. Andrzej Drop oraz dyrektor SPZOZ w Łęcznej dr n. med. Krzysztof Bojarski.

10.05.2019r.
10 maja 2019 r. świętowaliśmy 10-lecie działalności szpitala. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w kościele św. Barbary w Łęcznej pod przewodnictwem Metropolity Lubelskiego, ks. abp. Stanisława Budzika. Podczas uroczystości poświęcony został sztandar SPZOZ w Łęcznej, a po mszy św. nastąpiło wprowadzenie relikwii św. siostry Faustyny Kowalskiej do kaplicy szpitalnej.

23.04.2019r.
Ministerstwo Zdrowia wraz z Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia w ramach projektu udostępniło w maju 2018 r. usługę dla obywateli - Internetowe Konto Pacjenta (IKP).

07.03.2019r.
Arkadiusz Lipiec spod Sandomierza, z niemal całkowicie oderwaną nad nadgarstkiem dłonią trafił do Wschodniego Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej dwa tygodnie temu. Replantacja trwała osiem godzin. – Niewiele brakowało, żebym nie miał tej ręki – mówi 24-letni pacjent WCLOiChR, który lada dzień opuści szpital. Nie kryje radości, że zabieg się udał. Na razie zaczął lekko poruszać palcami. O jego rękę na sali operacyjnej walczyło sześciu lekarzy. Do tej pory w Łęcznej dokonywano replantacji na mniejszą skalę, najczęściej palców. Tym razem, po raz pierwszy przeprowadzono replantację ręki.

07.12.2018r.
Grupa dzieci licząca kilkadziesiąt osób przyjechała 7 grudnia do szpitala w Łęcznej. Powodem nie była choroba czy epidemia. Dzieci pojawiły się zdrowe i uśmiechnięte, czasami były lekko onieśmielone gdy Mikołaj wręczał im paczki.

28.11.2018r.
Szpital w Łęcznej czekają duże zakupy. 6,7 mln zł dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego przeznaczonych zostanie na nowoczesny sprzęt diagnostyczny. Unijne środki pozyskane zostały w w ramach konkursu organizowanego przez Urząd Marszałkowski, który podzielił 83 miliony zł pomiędzy 17 szpitali powiatowych. Projekt przygotowany przez SPZOZ w Łęcznej zajął drugie miejsce.

10.09.2018r.

Nowoczesna metoda leczenia przepuklin pachwinowych TEP, po której pacjent szybko wraca do zdrowia została zaprezentowana podczas dwudniowych warsztatów medycznych (7 i 8 września) w szpitalu w Łęcznej. Łęczyńscy chirurdzy stosują tę metodę nie od dziś, a teraz wiedzę na jej temat pokazali kolegom z innych placówek medycznych z naszego regionu. Gościem specjalnym konferencji był dr Michał Chudy ze Szpitala Uniwersyteckiego Ayr w Szkocji, który na co dzień szkoli chirurgów w Wielkiej Brytanii.

06.09.2018r.
Specjaliści i uznane autorytety w dziedzinie chirurgii laparoskopowej przyjadą 7 i 8 września 2018 r.do Szpitala w Łęcznej na warsztaty poświęcone nowoczesnym metodom chirurgicznego leczenia przepuklin. Uczestnicy spotkania wysłuchają wykładów oraz obejrzą na żywo przebieg operacji przeprowadzanych na trakcie operacyjnym szpitala w Łęcznej. Warsztaty poprowadzi gość specjalny dr Michał Chudy ze Szpitala Uniwersyteckiego Ayr w Szkocji, na co dzień szkolący chirurgów w Wielkiej Brytanii.

30.08.2018r.
Od 1 września 2018 r. w SP ZOZ w Łęcznej rozpoczyna działalność Zespół Leczenia Środowiskowego. Jest to nowa forma pomocy dla osób z przewlekłymi zaburzeniami psychicznymi, którzy z różnych powodów nie mogą być leczeni w Poradni Zdrowia Psychicznego. Dlatego grupa specjalistów będzie mogła odwiedzać ich w domach.

21.08.2018r.
Nie trzeba będzie przyjeżdżać do szpitala i stać w kolejce, by zarejestrować się do lekarza. Wyniki badań też odbierzemy przez internet, a mail lub sms powiadomi nas o zbliżającej się wizycie w gabinecie specjalisty. Stanie się to możliwe dzięki Projektowi „Informatyzacja oraz wdrażanie e-usług w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Łęcznej”. Jego bezpośrednim celem jest zapewnienie pacjentom szpitala dostępu do wysokiej jakości usług publicznych świadczonych droga elektroniczną.