Strona 1 z 9

10.09.2018r.

Nowoczesna metoda leczenia przepuklin pachwinowych TEP, po której pacjent szybko wraca do zdrowia została zaprezentowana podczas dwudniowych warsztatów medycznych (7 i 8 września) w szpitalu w Łęcznej. Łęczyńscy chirurdzy stosują tę metodę nie od dziś, a teraz wiedzę na jej temat pokazali kolegom z innych placówek medycznych z naszego regionu. Gościem specjalnym konferencji był dr Michał Chudy ze Szpitala Uniwersyteckiego Ayr w Szkocji, który na co dzień szkoli chirurgów w Wielkiej Brytanii.

06.09.2018r.
Specjaliści i uznane autorytety w dziedzinie chirurgii laparoskopowej przyjadą 7 i 8 września 2018 r.do Szpitala w Łęcznej na warsztaty poświęcone nowoczesnym metodom chirurgicznego leczenia przepuklin. Uczestnicy spotkania wysłuchają wykładów oraz obejrzą na żywo przebieg operacji przeprowadzanych na trakcie operacyjnym szpitala w Łęcznej. Warsztaty poprowadzi gość specjalny dr Michał Chudy ze Szpitala Uniwersyteckiego Ayr w Szkocji, na co dzień szkolący chirurgów w Wielkiej Brytanii.

30.08.2018r.
Od 1 września 2018 r. w SP ZOZ w Łęcznej rozpoczyna działalność Zespół Leczenia Środowiskowego. Jest to nowa forma pomocy dla osób z przewlekłymi zaburzeniami psychicznymi, którzy z różnych powodów nie mogą być leczeni w Poradni Zdrowia Psychicznego. Dlatego grupa specjalistów będzie mogła odwiedzać ich w domach.

21.08.2018r.
Nie trzeba będzie przyjeżdżać do szpitala i stać w kolejce, by zarejestrować się do lekarza. Wyniki badań też odbierzemy przez internet, a mail lub sms powiadomi nas o zbliżającej się wizycie w gabinecie specjalisty. Stanie się to możliwe dzięki Projektowi „Informatyzacja oraz wdrażanie e-usług w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Łęcznej”. Jego bezpośrednim celem jest zapewnienie pacjentom szpitala dostępu do wysokiej jakości usług publicznych świadczonych droga elektroniczną.

21.08.2018r.
SP ZOZ w Łęcznej otrzymał Certyfikat Akredytacyjny nr 2018/54 potwierdzający spełnienie standardów wymaganych w systemie lecznictwa szpitalnego.

25.04.2018r.
Szpital z Łęcznej rozpoczął realizację Programu wczesnego wykrywania nowotworów jelita grubego. Z bezpłatnych badań skorzystać mogą mieszkańcy powiatu łęczyńskiego, lubelskiego, lubartowskiego, świdnickiego. Program skierowany jest do osób aktywnych zawodowo, pracujących, bezrobotnych i poszukujących pracy w wieku od 50 do 65 lat. Osoby młodsze mogą się zbadać, jeśli w rodzinie ktoś chorował na raka jelita grubego.

23.04.2018r.
Wschodnie Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej zostało Ambasadorem Województwa Lubelskiego. W tegorocznej - XIX edycji konkursu tytuł ten przyznano także Grażynie Torbickiej i Spółdzielnia Mleczarskiej „Spomlek”. Podczas Gali, która odbyła się 21 kwietnia w Targach Lublin statuetkę oraz dyplom odebrał dyrektor SP ZOZ w Łęcznej Krzysztof Bojarski oraz lekarz koordynujący WCLOiChR prof. Jerzy Strużyna.

22.01.2018r.
W tym roku Szpitalny Oddział Ratunkowy w SP ZOZ w Łęcznej zostanie zmodernizowany i wyposażony w nowy sprzęt medyczny. Wymienione ma być oświetlenie i zakupiony system informatyczny. To oznacza szybszą diagnostykę, lepszą jakość usług i większy komfort pacjentów.

05.01.2018r.
D med. Czesław Popik, urodził się w Niedziałowicach w pow. chełmskim w 1925 roku, zmarł 1 stycznia 2018r.

08.12.2017r.
Kiedyś byli pacjentami Wschodniego Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej, ale 8 grudnia przyjechali do szpitala w Łęcznej jako goście, na zaproszenie Mikołaja. Były prezenty, kolędowanie oraz spotkanie z lekarzami, którzy kiedyś ich leczyli. Tak jest od trzech lat. W każdą rocznicę powstania Dziecięcego Oddziału w WCLOiChR w Łęcznej przychodzi Mikołaj...